wałek do jogi, jak wybrać, wałki do jogi

0

Joga

 

Wałek do jogi - jak wybrać i jakie wałki do jogi polecam?

 

Joga - przynosi ukojenie zarówno ciału jak i duszy. Jej praktykowanie, to doskonały sposób na zwalczenie stresu oddziałującego na cały organizm. Zaleca się ją osobom, które pragną odprężyć umysł i odetchnąć przez chwilę od codziennych problemów. Aktywność wynikająca z jogi może dać ukojenie spiętym mięśniom i zmęczonej głowie. Dzięki temu, że joga wymaga i uczy skupienia, wnosi ona w życie praktykującego spokój i harmonię, a precyzja i intensywność ćwiczeń, pozwalają dotrzeć świadomością do wszystkich zakamarków ciała.Jedność ducha i ciała - to holistyczne podejście do ludzkiego zdrowia. Choć często mówi się o tym, jak duży wpływ na zdrowie fizyczne ma równowaga psychiczna, nie można zapominać o innych korzyściach wynikających z ćwiczenia jogi. Wspomaganie procesu odchudzania, zwiększenie ruchomości stawów, normalizowanie poziomu cukru we krwi, to tylko nieliczne zalety codziennej praktyki. Poprawiając samopoczucie i zdrowie, zazwyczaj staje się filozofią życia.I choć istnieje kilka jej odmian, w których każda charakteryzuje się indywidualnymi technikami rozciągania, medytacji i oddychania, w każdym przypadku zauważyć można poprawę samopoczucia, dając uczucie odprężenia i relaksu. Takie ćwiczenia wspomagają gospodarkę całego ciała i pomagają pozbyć się wielu dolegliwości. Przydatnym wyposażeniem każdego jogina są akcesoria, bez których trudno sobie wyobrazić w pełni bezpieczną i maksymalnie komfortową praktykę. Dzięki nim można naprawdę dużo zyskać. Rekwizyty są niezwykle pomocne, nie tylko osobom początkującym, ale i tym bardziej zaawansowanym. Każdemu dają zauważalne i odczuwalne korzyści z ich stosowania.  Warto jednak zwrócić uwagę, na to, aby akcesoria do jogi stosować w najbardziej optymalny sposób. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jogina jest oczywiście wałek do jogi. 

Idealny wałek do jogi, czyli jaki?

Dobrze dobrany wałek do jogi ochroni Twoje zdrowie, a codzienna praktyka będzie z pewnością bardziej bezpieczna. Dzięki niemu nie doprowadzisz do przeciążenia stawów, mięśni i kręgosłupa w konsekwencji czego zmniejszasz ryzyko urazów.

Wspiera on także, prawidłowe wykonywanie asan, a co za tym idzie, pozwala skupić się na oddechu. Za pomocą wałka do jogi, możesz całe swoje skupienie poświęcić praktyce, a nie mocowaniu się ze swoim ciałem i jego ograniczeniami. W ten prosty sposób możesz odpowiednio skoncentrować na danej pozycji i zarazem kontrolować swój oddech.

Używanie wałka do jogi angażuje dosłownie cały organizm. Pozwala odkryć i zrozumieć, w jaki sposób używać odpowiednio mięśni oraz wyczuć ich napięcia w celu wykonania wybranej pozycji. Dzięki temu wzrasta ogólna samoświadomość ciała, a to stanowi naprawdę duże ułatwienie w praktyce jogi.

Odpowiednio dobrany wałek do jogi umożliwia również wchodzenie w asany z prawidłowym ułożeniem ciała. Dlatego element ten jest konieczny, aby wykonywać wszystkie ćwiczenia we właściwy sposób.

Wałek do jogi sprawia, że przygodę z codzienną praktyką mogą zacząć także osoby po urazach. Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich tych, którzy mają jakiekolwiek ograniczenia ruchowe. Mimo wszystko osoby te, powinny zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu poszczególnych pozycji. 

Jak wybrać odpowiedni wałek do jogi

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest - w taki sposób, aby spełniał swoje zadanie i zapewniał podparcie różnym częściom ciała. Poniżej przedstawiam popularne wałki do jogi i ich cechy charakterystyczne.

 

Wałek do jogi standard

Jest to najbardziej uniwersalny wałek dojogi, odpowiedni dla większości osób. Świetnie się sprawdza do pozycji relaksowych, pomocny przy pozycjach odwróconych siedzących, skrętach i wielu innych. Cylindryczny, uniwersalny wałek o średnicy ok. 20cm i długości 70cm jest najczęściej spotykanym w szkołach jogi. Przykładowe asany do wykorzystania wałka to: Supta Virasana, Supta Badhakonasana, Salamba Sarvangasana.

Zobacz produkt

Wałek do jogi Standard

Wałek do jogi Bolster

Zadaniem największego wałka do jogi, jest zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała podczas ćwiczeń osobom o masywnej budowie ciała oraz tym o małej elastyczności. W czasie praktykowania jogi zmniejsza on ryzyko kontuzji oraz pozwala na większą wygodę.

Kwadratowa podstawa wałka o wymiarach ok. 30cmx15cm i długości 70cm i spłaszczony kształt, czynią go wygodnym w pozycjach relaksowych osobom o wrażliwych dolnych plecach.

Zobacz produkt

Wałek do jogi Bolster

Wałek do jogi Mini

Mini wałek do jogi zapewnia odpowiednie podparcie szyi oraz kolan podczas ćwiczeń, nawet w podróży. W czasie praktykowania jogi zmniejsza ryzyko kontuzji, pozwala na większą wygodę oraz służy pomocą osobom początkującym i tym o obniżonej sprawności fizycznej. 

Cylindryczny, uniwersalny mini wałek o średnicy ok. 10cm i długości 40cm świetnie się sprawdzi do pozycji relaksowych. Jego niewielkie rozmiary i waga, czynią go świetnym towarzyszem podczas podróży.

Zobacz produkt 

Wałek do jogi Mini

A jeżeli dodatkowo lubisz sobie pomedytować, to zerknij także na poduszki do medytacji oraz woreczki na oczy

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl