joga zalety, joga korzyści dla zdrowia, zalety jogi

0

 

Joga - zalety i korzyści zdrowotne. Poznaj wszystkie zalety jogi!

Nadmiar wyzwań i obowiązków, z którymi zmagamy się każdego dnia, narzuca zbyt szybkie tempo życia. Ciągła gonitwa sprawia, że zapominamy o swoich potrzebach i nie dostrzegamy sygnałów wysyłanych przez nasze ciało. W dzisiejszych czasach, większość ludzi dąży do tego, by osiągnąć sukces. Na różnych płaszczyznach przybiera on różne formy i zazwyczaj wiąże się z działaniami, które mają za zadanie jak najszybciej zrealizować postawione cele. Ten sposób życia powoduje, że coraz częściej zdarzają się momenty, w których codzienna zabiegana rzeczywistość zaczyna nas przytłaczać. Życie pod presją staje się coraz bardziej frustrujące, a brak czasu generuje dodatkowe zmęczenie. Wszystko to sprzyja powstawaniu napięć w naszym ciele, prowadzi do problemów z bezsennością i powoduje spadek odporności. Chcąc bronić się przed tym zjawiskiem, szukamy wolności - sposobu, który pozwoli nam na chwilę wytchnienia, zatrzymania się w tym codziennym biegu. 

Aktywność fizyczna jest bezkonkurencyjnym lekarstwem na ciągły stres, którego doświadczamy każdego dnia. Dla tych, którym ciężko znaleźć czas na ćwiczenia, joga może okazać się idealnym rozwiązaniem. Praktyka jogi pozwala wyzbyć się ograniczeń fizycznych i psychicznych, prowadzi do osiągnięcia stanu równowagi, rozluźnia spięte ciało i ukoi skołatane myśli. Poznaj wszystkie zalety jogi i dowiedz się, jakie korzyści zdrowotne przynosi joga.

Joga - zalety i korzyści | 5 powodów, dla których warto ćwiczyć jogę!

  • Joga redukuje stres -dzięki codziennej praktyce jogi, możesz wpłynąć na zmniejszenie poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Pozycje relaksujące pomagają pozbyć się wszelkich napięć z organizmu, a ćwiczenia oddechowe dają niesamowite efekty.  Ciało po praktyce jogi jest niezwykle wdzięczne za taki reset. To jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o zalety jogi 
  • Joga jest zbawieniem dla kręgosłupa – siedzący tryb życia, praca za biurkiem i częsta jazda samochodem, dają w kość naszym plecom. Regularne ćwiczenia działają jak antidotum na związane z tym dolegliwości. 
  • Joga otwiera oczy, uczy bycia “tu i teraz”. Mata zaczyna stanowić lustro, uwydatniające prawdziwe oblicze człowieka. Dzięki próbom porozumienia ciała z umysłem, można dostrzec wiele dotąd niezauważanych rzeczy. Co więcej, podczas praktyki jogi ciało potrzebuje pełnej świadomości, dzięki czemu myśli nie uciekają gdzieś daleko.
  • Joga pomaga lepiej poznać swoje ciało. Wykonywanie asany uświadamia, które ruchy są ograniczone i wydają się być totalnie nieosiągalne – wymagają one czasu i praktyki. Pokazuje także, te ruchy, które są swobodne i bez problemu pozwalają wchodzić w głębsze warianty.
  • Joga jest aktywnością, którą można praktykować wszędzie i o każdej porze. Bez względu na to, gdzie jesteś - na wakacjach, we własnym salonie, czy na łonie natury – możesz rozłożyć koc lub mate i po prostu zacząć ćwiczyć.

Zacznij już dziś!

Znasz już wszystkie zalety jogi i korzyści zdrowotne płynące z jej ćwiczenia. Joga jest indywidualną praktyką, która pomaga wrócić do równowagi zarówno ciału jak i duszy. Warto zadbać o swoje zdrowie, które dynamicznie się zmienia. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na jego przebieg. Nie odkładaj tego na później, zacznij swoją przygodę z jogą już dziś!

Wszystkie akcesoria niezbędne do codziennej praktyki jogi, możesz zamówić na www.otonatura.com.pl 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl