Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kubeczki, pojemniki menstruacyjne - Strona 1

Kubeczek menstruacyjny zero waste w higienicznym wydaniu

Kubeczki menstruacyjne zawojowały kobiecym światem i sprawiły, że są najchętniej wybieranym produktem przeznaczonym do używania podczas menstruacji. Chociaż na rynku istnieją już ekologiczne tampony, czy wkładki higieniczne wielorazowe, to kubeczek stał się prawdziwym hitem. Jeszcze wiele Pań nie może się przekonać do tego produktu, ale jego używanie jest naprawdę łatwe i bezpieczne, a przede wszystkim bardzo ekologiczne. Jeśli zainteresowała Cię ta kategoria, to jest odpowiedni moment, żeby się przełamać i spróbować zaprzyjaźnić się z kubeczkiem menstruacyjnym. Jesteś jego szczęśliwą posiadaczką? Cieszymy się, że tak jak Oto Natura dbasz o naszą planetę!

O kubeczkach menstruacyjnych słów kilka

Kubeczki to produkty wielokrotnego użytku, które są łatwe w stosowaniu i zapewniają 8 godzin ochrony podczas menstruacji. Prawdą jednak jest to, że pierwszy raz korzystając z kubeczka, trzeba nauczyć się go aplikować i przyzwyczaić do nowego sposobu zabezpieczania się podczas krwawienia. Kubeczek to swego rodzaju połączenie tampona, z którym możemy wykonywać wszystkie czynności, uprawiać sport, czy pływać z tradycyjną podpaską, która umożliwia swobodny odpływ krwi z dróg rodnych. W Oto Natura oferujemy Ci kilkanaście rodzai kubeczków od różnych sprawdzonych producentów. Dzięki czemu z pewnością dobierzesz kubeczek menstruacyjny, który idealnie będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli obawiasz się, że nie potrafisz  dobrze dobrać rozmiaru kubeczka, to dobrym rozwiązaniem  na początek będzie zakup uniwersalnego kubeczka menstruacyjnego

Czy kubeczki menstruacyjne są bezpiecznym produktem?

Wszystkie kubeczki wykonane są z sylikonu medycznego i są w pełni bezpieczne. Posiadają wymagane certyfikaty. Ponadto przed użyciem i po zakończonym cyklu menstruacyjnym kubeczki należy zawsze wygotować od 2 do 5 minut we wrzącej wodzie. Jeśli dbasz o higienę, to nie musisz niczego się obawiać. Ponadto są elastyczne i podczas aplikacji łatwo dopasowują się do szyjki macicy. 

Dlaczego warto zainwestować w kubeczek menstruacyjny?

Nie zawierają chemii i innych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na ciało. Kolejna rzecz to fakt naturalnego odpływu krwi z dróg rodnych. Kubeczek zbiera krew, a nie ją pochłania. A pamiętajmy, że macica się złuszcza i oczyszcza wraz z krwią menstruacyjną. Zapewnia od 8 do 12 godzin ochrony i nie wpływa na wykonywanie różnych czynności. Ponadto jest produktem ekologicznym wielokrotnego użytku, co pozwala nam dbać o planetę i jednocześnie nasz portfel. 

Czy przechowywanie kubeczka i dbanie o niego po zakończonym cyklu wymaga specjalnego pojemnika?

Kubeczki zaleca się najpierw wygotować w wodzie, a następnie przechowywać w bawełnianym woreczku. Przed kolejnym użyciem również należy kubeczek wygotować. Uwaga! kubeczków nie należy przechowywać w pojemnikach próżniowych, może to wpływać na ich jakość i trwałość. 

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl