Czy JOGA na pewno jest dla każdego ?

0
Czy JOGA na pewno jest dla każdego ?

"Każdy może praktykować jogę !" - Czy na pewno ? 

 

Joga owiana magiczną tajemnicą, sprawia wrażenie dostępnej tylko dla wybranych. Jej wszechstronność i zróżnicowana intensywność zapewnia jednak szansę odnalezienia się w niej praktycznie każdemu...

Czy na pewno?

Dzisiejszy pogląd na jogę jako jedną z wielu form ćwiczeń sprawia, że jest ona nie do końca rozumiana, a pierwsza, źle dobrana praktyka bywa rozczarowaniem. Warto zatem przyjrzeć się jej przez chwilę przed zapisaniem się na swoje pierwsze zajęcia.

Będąca jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia się, niesie za sobą spory system wartości, takich jak równowaga, obranie drogi, czy jednoczenie się. Wszechstronność jej odmian sprawia, iż staje się otwarta na każdego, kto próbuje odnaleźć w niej swoją drogę.

Hatha joga to wszechstronna praktyka ukierunkowana głównie na fizyczność, poprawianie jej poziom i wzmacnianie naszego organizmu. Jej otwartość i prostota pozwolą odnaleźć się nawet początkującym i nigdy wcześniej niepraktykującym osobom.

Stawiając na ashtangę czy acro jogę, zapewnisz sobie większą intensywność i dynamiczność wybranych przez siebie zajęć. Zajęcia są na tyle angażujące, iż wybranie ich jako pierwszych, w trybie początkującego, może okazać się nieodpowiedzialne.

Na ceniących sobie różnorodność i poszukujących równowagi oddechowej, czeka vinyasa. To oddech jako źródło wszystkich funkcji życiowych jest motorem tej praktyki, dlatego sprawdzi się również idealnie w ramach odstresowania. Nabranie dystansu do życia i spraw codziennych, będzie tu tylko jednym z gratisów.

To tylko kilka z odmian potwierdzających fakt wszechstronności jogi. Wiele z jej elementów odbywa się na poziomie umysłu, a ciało staje się tylko narzędziem do porzucania negatywnych nawyków i obierania tych korzystniejszych. Jeśli podejdziemy do niej w ten sposób, prawdopodobnie rzeczywiście okaże się możliwością dla wszystkich.

Przestrzeń dla siebie znajdą w niej zarówno samotnicy, wybierając praktykę domową, jak i osoby towarzyskie, korzystając z zajęć organizowanych w wielu szkołach czy latem, na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko mata i nasze chęci.

Odpowiednio i odpowiedzialnie dobrane zajęcia, mogą jako gimnastyka okazać się również odpowiednie dla dzieci czy osób starszych. W dopasowanym natężeniu, zwiększając motorykę, rozciągając i angażując kręgosłup, wspomogą rozwój, poprawią jakość snu i znacznie wpłyną na codzienną energię życiową.

Systematycznie przystępując do praktyki, już po kilku zajęciach poczujesz się pogodniejszy, bardziej rozluźniony i widocznie mniej zestresowany. Podążając tą ścieżką, efekty będą coraz głębsze, bardziej znaczące i trwalsze.

Wielopłaszczyznowe podejście do tej praktyki pozwoli rozwijać nie tylko sprawność fizyczną, ale również równowagę wewnętrzną. Jej świadome wykorzystanie to poszukiwanie jedności wewnętrznej ze światem zewnętrznym. Warto o tym pamiętać, by uruchomić jej całkowity potencjał.

NAMASTE !

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl