Czy bawełniana torba to na pewno eko rozwiązanie?

0

Zakupowy niezbędnik - Czy bawełniana torba to na pewno eko rozwiązanie?

Trend bycia eko staje się coraz bardziej popularny, a co za tym idzie w znacznym stopniu oddziałuje na nasze proste i podstawowe czynności życia jak chociażby zakupy.

Dzięki świadomym wyborom klientów, w pogoni za troską o Planetę Ziemię podążają już nie tylko pojedyncze jednostki, ale i ogromni kreatorzy konsumpcjonizmu.

W sklepach coraz rzadziej można spotkać cienkie torby foliowe, które w wariancie darmowym prężnie zachęcały do nadużywania. Te produkty, dziś ustępują miejsca swoim materiałowym siostrom.

Jak dzielimy torby i kiedy mamy pewność, że właśnie ta wybrana przez nas jest tą EKO?

Torby wielokrotnego użytku to przede wszystkim te bawełniane, lniane oraz poliestrowe wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu - PET. Z założenia mają one w mniejszym stopniu szkodzić środowisku, niż popularne dotychczas jednorazówki.

W praktyce bywa różnie...

Szczególnie kiedy w grę wchodzi rodzaj i forma pozyskania tkaniny np. bawełny, z której wyprodukowane są wielorazówki.

Pozostając w temacie bawełny warto wiedzieć, że... 

Do znacznej części uszycia toreb wykorzystuje się bawełnę konwencjonalną, przy produkcji której bardzo często stosowana są silne środki chemiczne. Co ważne zdecydowana większość upraw mija się z uczciwym zatrudnieniem zapewniającym godziwe wynagrodzenie.

Oznacza to, że chcąc wybrać eko rozwiązanie -  w rzeczywistości otrzymujemy produkt, w procesie produkcji, którego nie zwracano uwagi na realny i szkodliwy wpływ na środowisko i osoby pracujące przy zbiorach.  

Czy zatem wybór torby materiałowej będzie lepszym od plastikowej jednorazówki?

Zdecydowanie tak, ale warto zasięgnąć informacji przed zdecydowaniem się na konkretny produkt.

Na rynku można znaleźć torby najróżniejszego przeznaczenia. Głównym zainteresowaniem cieszą się duże torby zakupowe, które coraz częściej nosimy ze sobą złożone gdzieś w torebce czy plecaku. Dzięki temu, zawsze jesteśmy przygotowani i nie pozwalamy dopuścić do zaskoczenia, które zmusiłoby nas do zakupienia kolejnej plastikowej torby jednorazowej.

Zaraz za dużymi siostrami coraz więcej uwagi zabierają różnego rodzaju woreczki na warzywa czy owoce, ale również na produkty sypkie kupowane na wagę. Dopasowane wielkością czy rozmiarem oczek, będą idealnym zamiennikiem cienkich foliówek. Charakteryzują się tym, że nie ulegają zniszczeniu jeszcze przed doniesieniem zakupów do domu.

Coraz więcej sklepów czy mniejszych sprzedawców dołącza do trendu ZERO WASTE, oferując w sprzedaży produkty niepakowane, takie które w wybranej ilości spakujemy do swoich opakowań czy torebek.

Wsparcie w tej kwestii polskich producentów również ma ogromne znaczenie i pozwala rozwijać się ekologicznej gałęzi kraju. Dodatkowo dzięki takim wyborom minimalizujemy negatywne odbicie się na środowisku kwestii transportu czy produkcji tańszych zamienników z krajów rozwijających się.

Oto Natura wspiera ekologiczne rozwiązania.  W sklepie znajdziesz dwa rodzaje bawełnianych woreczków, które pomogą Ci się odnaleźć w nowej rzeczywistości zakupowej - tej zdrowszej dla planety.


Pamiętaj, że rezygnując z tradycyjnych toreb foliowych, dajesz producentom wyraźny sygnał nawołujący do realnych zmian w kwestii ekologiczności zakupów i ich pakowania. Tego typu zmiany, choć powolne, to są konieczne, by wspierać zdrowe funkcjonowanie naszej planety.

Małymi krokami wspólnie możemy przywrócić Ziemi równowagę.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl