Dlaczego szampon w kostce...?

0
Dlaczego szampon w kostce...?

Szampon w kostce, mała zmiana - wielkie znaczenie !

 

Zwracając uwagę na coraz bardziej ekologiczne rozwiązania do zastosowania w swojej codziennej pielęgnacji, prędzej czy później stajemy przed wyborem szamponu. Coraz częściej dostępne na rynku produkty w kostce, pozostawiają nas przed nie lada wyzwaniem co do wyboru tego najodpowiedniejszego.

Warto najpierw rozłożyć szampon w kostce na czynniki pierwsze, by zrozumieć jego działanie.

Podobnie jak ten w butelce, ma właściwości przede wszystkim myjące. Jego skład opiera się na substancjach odpowiadających za oczyszczanie i pienienie się, tak charakterystyczne dla szamponów do włosów. 

Szampony w kostce marki Lamazuna i Cztery Szpaki, dostępne w sklepie OTO NATURA, to produkty zawierające dodatkowo naturalne olejki, które pomagają wyważyć działanie składników aktywnych, pozostawiając po sobie przyjemny zapach. Odpowiednio dobrane, pomagają utrzymać w odpowiedniej kondycji również skórę głowy, którą zbyt często zdarza się nam pomijać. 

Jaki jest zatem sens rezygnacji z szamponu w płynie na rzecz identycznych właściwości produktu w kostce?

Warta uwagi jest tu przede wszystkim etyczność jego wytwarzania, fakt odejścia od użycia oleju palmowego podczas produkcji, oraz zastosowanie opakowania w całości w duchu zero waste.

Nawet tak drobne zmiany zachodzące u wielu osób jednocześnie, pozostawią więcej przestrzeni do
oddechu naszej planecie. Właśnie o to chodzi w maksymalizacji ekologicznych rozwiązań, jakie decydujemy się zastosować w naszych gospodarstwach domowych.

Szampony w kostce, to ekonomiczne produkty, do użycia których potrzebujemy tylko zwilżenia włosów. Wystarczy rozetrzeć produkt w mokrych dłoniach, przenosząc powstałą pianę na włosy. Wmasowanie w nie produktu,
pozwoli na chwilę relaksu podczas codziennej pielęgnacji. Spłukanie produktu w niczym nie różni się od tego przy użyciu szamponu w płynie. 

Poręczność i praktyczność produktu sprawiają, że staje się on idealnym towarzyszem również w podróży. Szampon w kostce zajmuje mało miejsca i całkowicie minimalizuje ryzyko rozlania czy zabrudzenia pozostałej części bagażu.

Dla lepszego efektu pielęgnacji, warto dobrać odpowiednią odżywkę w kostce czy naturalny olej. Pozwolą one na dopełnienie codziennej pielęgnacji.

Znalezienie produktu dopasowanego do naszej własnej struktury włosów, może mieć realny wpływ na poprawę ich kondycji. Dodatkowo zmniejszy prędkość przetłuszczania się i nie obciąży ich również nadmiernie chemicznymi dodatkami. 

Odpowiednio przechowywany i uzupełniany, pozwoli nam żyć w duchu less waste, minimalizując wypiętrzające się w skali roku góry plastikowych butelek w naszym gospodarstwie domowym.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl