Harmonizowanie oddechu

0
Harmonizowanie oddechu

Jakość i przepływ powietrza mają duży wpływ na stan naszego umysłu, dlatego tak ważne jest harmonizowanie oddechu w naszym życiu codziennym. Podejmując się częstej praktyki świadomego oddychania, zacznie się ona przekształcać w coraz bardziej naturalny nawyk.

Jedną z ważniejszych korzyści opanowania tej umiejętności jest redukcja stresu.

Komu on dzisiaj nie towarzyszy?

Pełniejsze oddechy pozwalają odzyskać kontrolę nad układem nerwowym i uspokajają jego reakcje na wszelkie bodźce. Możemy to realnie zaobserwować podczas głębokiego wdychania i wydychania powietrza, podczas gdy klatka piersiowa powiększa się, gromadząc w sobie energię, a następnie swobodnie opada, pozbywając się wszystkiego co zbędne.

Co zatem robić?

W sytuacji stresowej postaraj się wziąć kilka głębokich oddechów. Pozwolą Ci one odzyskać błogość w ważnych dla Ciebie momentach każdego dnia. Możesz nad tym pracować w dosłownie każdych warunkach. Z czasem przestaniesz się na tym koncentrować, a nauczony nowym nawykiem organizm sam zacznie korzystać z potrzebnego mu mechanizmu harmonizowania oddechu.

Obserwowanie i regulacja przepływu powietrza to jedna z głównych misji pranajamy, która skupia się na ścieżkach jakimi podąża energia w naszych organizmach. Oddychanie naprzemienne koncentruje się na harmonizowaniu kanałów energetycznych i synchronizowaniu obu półkul naszego mózgu. Aby łatwiej to zrozumieć, spróbuj prostego ćwiczenia.

Zasłoń prawą dziurkę nosa, wdychając powietrze i odsłoń ją, blokując lewą, by dać upust wydychanemu powietrzu. Podobnie zrób zamieniając strony. Wystarczy kilka powtórzeń, by zauważyć, która strona jest tą dominującą. Dbaj o nią, by miała możliwość pełnego wykorzystania swoich możliwości, a poczujesz sprawnie krążącą po ciele świeżą energię. Zaobserwujesz u siebie większy spokój i koncentrację, a oddech stanie się pewniejszy.

Dla większego efektu, możesz dołączyć do swojej codziennej aktywności fizycznej kilka ćwiczeń relaksacyjnych poprawiających dotlenienie każdego zakamarka swojego ciała. Dzięki nim osiągniesz stan maksymalnego rozluźnienia i nasycenia organizmu pozytywną energią, by sprawnie zarządzać swoimi obowiązkami. Rozluźniaj swoje ciało, skupiając się na każdym mięśniu oddzielnie. Koncentrujący się na ich ciągłym napięciu organizm, będzie Ci z pewnością wdzięczny.

Warto pamiętać, że praca nad oddechem pozwoli Ci nie tylko obniżyć poziom stresu w skrajnych sytuacjach, ale przede wszystkim zadba o idealne warunki przygotowujące Cię do zdrowego snu. Przecież wyspany człowiek to szczęśliwy człowiek.

Włącz w swoją codzienność kilka prostych ćwiczeń, a z czasem zapomnisz o konieczności koncentrowania się na nich. Pamiętaj, że oddech to jeden z tych niedocenianych darów, o który warto w pełni świadomie zadbać, by umieć wykorzystać jego zbawienny potencjał.

NAMASTE !

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl