Jak dbać o lnianą pościel, by służyła długie lata

0
Jak dbać o lnianą pościel, by służyła długie lata

Jak dbać o lnianą pościel, by służyła długie lata

 

Fascynacja wszystkim co naturalne, z roku na rok nabiera coraz większego rozpędu. Coraz częściej zaczynamy się otaczać naturalnymi elementami, materiałami i rozwiązaniami. Decydujemy się na zmiany również w sypialni, podejmując decyzje dotyczące wyboru idealnej dla nas pościeli.

Nie od dziś znane są wartości płynące z wymiany tej klasycznej na lnianą. Będąca wyjątkowym dodatkiem wizualnym, jest przede wszystkim zbiorem korzyści zdrowotnych. Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, by maksymalnie wydłużyć jej żywotność i zachować wszystkie właściwości, które nam zapewnia. 

Delikatność materiałów lnianych przekłada się również na sposób dbania o nie w warunkach domowych. Nie wymagają one skomplikowanych czynności czy wieloprocesowego czyszczenia.

Komplety marki OTO LEN! to naturalne produkty wysokiej jakości. Prostota kroju i odejście od dodatkowych elementów dekoracyjnych pozwolą nam uniknąć uszkodzeń podczas klasycznego prania w pralce. Odchodząc od ręcznego i decydując się na na to mechaniczne pranie, wystarczy pamiętać o zachowaniu niskiej temperatury nieprzekraczającej 40 stopni oraz wybraniu
możliwie jak najdelikatniejszego programu. Dzięki temu włókna nie ulegną rozciągnięciu czy uszkodzeniu, a materiał pozostanie nienaruszony.

Warto pominąć tu również pranie pościeli w towarzystwie innych materiałów czy
mieszanie kolorów. Chcąc o nią odpowiednio zadbać, unikajmy prania chemicznego i stosowania substancji chlorowych, mających negatywny wpływ na delikatną strukturę pościeli.

Len z każdym praniem staje się sam w sobie coraz bardziej miękki, dlatego warto zrezygnować z płynów zmiękczających, przystosowanych głównie do sztucznych materiałów.  Dzięki temu, zachowa on naturalną fakturę i szereg właściwości, z których słynie lniana tkanina. 

Sposób potraktowania kompletu po praniu również nie pozostaje bez znaczenia. Strzepanie i wywieszenie pościeli do samodzielnego wyschnięcia, pozwoli zachować naturalny efekt żyjącego swoim życiem materiału i wniesie wiele uroku do naszej sypialni. Jeśli jednak decydujemy się na prasowanie, warto nie przekraczać 200 stopni, stosując przy tym parę. 

Przechowując zamienne komplety w szafie, pamiętaj o przestrzeni. Materiał
ten lubi mieć miejsce, które pozwala mu oddychać i nie wywiera niepotrzebnego ucisku. Zachowuje w ten sposób swój naturalny kształt i charakterystyczną dla siebie fakturę, która sama w sobie jest pięknym elementem dekoracyjnym.

Delikatna pielęgnacja i maksymalnie jak najbardziej naturalny sposób prania
sprawiają, że komplety stwarzają idealne warunki wypoczynku nawet dla najmłodszych domowników. 

Proste, lecz konsekwentne podejście do czyszczenia lnianej pościeli, pozwoli nam cieszyć się nią przez długie lata. Z pewnością odwdzięczy się nam ona swoimi właściwościami i poprawi komfort snu wszystkich mieszkańców naszego domowego królestwa.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl