Soda w DEZODORANCIE!

0
Soda w DEZODORANCIE!

 

UWAGA SODA !

 

Szereg dostępnych na rynku antyperspirantów naprawdę może przyprawić nas o zawrót głowy.

Na co dzień jednak nie zastanawiamy się nad ich składem, czy bezpośrednim wpływem na nasz organizm. Właściwie, dlaczego ? Przecież jest to jeden z podstawowych kosmetyków, po który sięgamy każdego dnia, a czasem nawet kilka razy dziennie.

Czym tradycyjny dezodorant różni się od tego na bazie sody

SKŁADEM! Przede wszystkim.  Używając dezodorantu, którego głównym składnikiem jest soda, minimalizujemy ryzyko przedostawania się szkodliwych substancji do organizmu.

Tradycyjne produkty, których zadaniem jest zwalczanie przykrego zapachu, zazwyczaj wyposażone są w powszechnie stosowane syntetyczne aromaty, parabeny a nawet ALUMINIUM. Te składniki są nagminnie wykorzystywane, a co więcej wchłaniają się przez naszą skórę przy każdorazowym użyciu.

Nie znajdziemy ich już w produktach naturalnych. Dzięki temu, zamiast maskować nieprzyjemny zapach, po prostu nie będziemy do niego doprowadzać.

Pocenie się jest naturalnym sposobem organizmu na oczyszczanie z toksyn, czy regulowanie temperatury organizmu, dlatego klasyczne block'ery pocenia się sprawiają, że organizm nie pracuje poprawnie.

Soda oczyszczona, najczęściej będąca bazowym składnikiem naturalnych dezodorantów działa przede wszystkim bakteriobójczo, a to właśnie bakterie są odpowiedzialne za powstający podczas pocenia się brzydki zapach. Dodatkowo soda dba o równowagę pH, a kosmetyk nie zostawia brzydkich plam na ubraniach.

Naturalne dodatki pochodzenia roślinnego sprawiają, że poddajemy naszą skórę prostej, ale skutecznej pielęgnacji bez zbytniego obciążania jej ciężkimi czy oleistymi substancjami.

UWAGA !

Warto pamiętać, że etap przystosowania się naszej skóry do naturalnego produktu po wieloletnim stosowaniu tego tradycyjnego może zająć trochę czasu. Organizm zacznie się oczyszczać dostarczanych mu wcześniej toksyn, mogąc nas narazić na chwilowe zwiększenie potliwości, czy chociażby wytwarzanego zapachu.

Odrobina cierpliwości pozwoli nam się w szerszej perspektywie w pełni cieszyć się naszym nowym kosmetykiem.

Coraz szersza gama produktów dostępnych na rynku sprawia, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk dla siebie niezależnie od tego, czy wolimy produkty zapachowe czy te bezwonne. Dodatkowo coraz więcej producentów idzie w ekologiczną stronę w kwestii stosowanych opakowań.

Zmiana dezodorantu z tradycyjnego na ten na bazie sody może być świetnym początkiem drogi, która nie tylko wesprze nasz organizm, ale również zadba choć minimalnie o stan środowiska, w którym żyjemy każdego dnia.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl