Dlaczego szampon w kostce...? 0
Dlaczego szampon w kostce...?

Jaki jest zatem sens rezygnacji z szamponu w płynie na rzecz identycznych właściwości produktu w kostce?

Warta uwagi jest tu przede wszystkim etyczność jego wytwarzania, fakt odejścia od użycia oleju palmowego podczas produkcji, oraz zastosowanie opakowania w całości w duchu zero waste.

czytaj całość »
Harmonizowanie oddechu 0
Harmonizowanie oddechu

Jakość i przepływ powietrza mają duży wpływ na stan naszego umysłu, dlatego tak ważne jest harmonizowanie oddechu w naszym życiu codziennym. Podejmując się częstej praktyki świadomego oddychania, zacznie się ona przekształcać w coraz bardziej naturalny nawyk. Jedną z ważniejszych korzyści opanowania oddechu jest redukcja stresu.

czytaj całość »
Joga w czasie menstruacji 0
Joga w czasie menstruacji

Aktywność fizyczna w czasie menstruacji wydaje się być odwiecznym źródłem wielu wątpliwości. Z pomocą i sportowym kompromisem przychodzi joga.

Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad i słuchać swojego organizmu, by przyniosła nam ulgę, zamiast rozdrażnienia.

Joga sama w sobie daje nam szansę pogłębienia sprawności, uśmierzenia bólu i oczyszczenia mentalnego z codziennych stresów. Ta kobieca wersja w czasie menstruacji ma swoją nieco odmienną specyfikę. Podejmowane w niej sekwencje, skupiają się przede wszystkim na wyrównaniu ukrwienia narządów rozrodczych i dają poczucie głębszego rozluźnienia. 

czytaj całość »
Samolot z napędem wodorowym 0
Samolot z napędem wodorowym

 

Podróżowanie często mija się z ekologicznym podejściem do życia, przez co pozostawia nas z wieloma pytaniami jak pogodzić miłość do wojaży z miłością do Planety. Od lat czekamy na eko rozwiązania do zastosowania w branży turystycznej.

Odpowiedzią może okazać się samolot z wodorowym napędem, roztaczający zdrowszą dla naszej planety wizję przyszłości.

Zastosowanie wodoru jako napędu to innowacyjny pomysł podniebnego giganta jakim jest Airbus. Wszystko po to, by ograniczyć wydzielanie CO2 do atmosfery.

czytaj całość »
Jak działa Prana - życiowa energia 0
 
Jak działa Prana - życiowa energia
 
 
Energia życiowa w kulturze indyjskiej zwana PRANĄ, we wschodniej filozofii stanowi fundament zdrowia. Uważana za źródło życia, w jakikolwiek sposób zaburzona, stanowi dla nas potencjalne zagrożenie. Wszelkie rozproszenie prany wniesie w nasze życie obniżenie nastroju, spadek motywacji czy choroby ciała.

Warto więc poznać jej zasady działania, by umieć odzyskać nad nią kontrolę i polepszyć jakość funkcjonowania naszego organizmu.

czytaj całość »
Domowy peeling kawowy w duchu zero waste 0
Domowy peeling kawowy w duchu zero waste

 

Jesienią przesuszona i zmęczona nadmierną ekspozycją na letnie słońce skóra, potrzebuje podwójnego wsparcia. Naprzeciw wychodzi peeling kawowy, który w domowej wersji ułatwi nam dopasowanie intensywności złuszczania naskórka i pozwoli przygotować się na przezimowanie.

Decydując się na samodzielne przygotowanie peelingu, stawiasz na pewność co do użytych produktów i jakość końcowego efektu. Pod kontrolą pozostaje również poziom ścierania jakiego oczekujesz. Daje Ci to poczucie używania maksymalnie spersonalizowanego kosmetyku.

czytaj całość »
Oddech - ważny krok do pranajamy 0
Oddech - ważny krok do pranajamy

Dorosły człowiek oddycha średnio około 20 tysięcy razy na dobę. Poziom świadomości choć kilku z tych oddechów może mieć realny wpływ na nasze samopoczucie. Aby nam to ułatwić, naprzeciw wychodzi Pranajama. Warto ją rozłożyć na czynniki pierwsze, by lepiej zrozumieć czym tak naprawdę jest.

Prana oznacza witalność, energię życiową. Yama z kolei oznacza rozszerzenie, kontrolę. Upraszczając, Pranajama jest kontrolowaniem naszej wewnętrznej energii i dzieli się na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), recaka (wydech) i kumbhaka (wstrzymanie oddechu po jednym z wdechów czy wydechów).

Głębsze wdechy i wydechy pozwalają spowolnić przyspieszony negatywnymi bodźcami oddech lepiej dotleniając naszą krew, która przepływając po całym organizmie wprowadza nas w stan lekkości i błogości.

czytaj całość »
Svastikasana w kilku krokach 0

 

Poranna medytacja pomaga znaleźć energię i moc do działania.

Jest świetnym narzędziem, aby efektywnie rozpocząć dzień. 

Ogromną jej zaletą jest to, że pomaga lepiej się skoncentrować i zatrzymać wewnętrzny spokój. Pozwala na bycie uważnym i jednocześnie zrelaksowanym.

Co zrobić, aby wytrwać w niej bez poczucia dyskomfortu? 

Należy znaleźć najbardziej optymalną pozycję dla siebie. Propozycji jest wiele, a dziś pokażemy Ci jak poprawnie usiąść w Svastikasanie, choć pamiętaj, że nie ma znaczenia jaką opcje wybierzesz, ważne jest to, co dzieje się w Twojej głowie.

czytaj całość »
Siddhasana w kilku krokach 0

 

Siddhasana w kilku krokach

 

Medytacja, to istotny element praktyki jogi. Często wzbudza pytania typu: Jak dobrze usiąść , aby wytrwać do końca w bezruchu? I pomimo tego, że ból jest nieodłączną częścią naszego życia, warto poświęcić chwilę, żeby odnaleźć najbardziej optymalną pozycję dla siebie. 

Stabilna, swobodna i wygodna pozycja może być kluczem do "sukcesu". Ważne jest, aby ułożenie ciała sprzyjało wyciszeniu umysłu, skupieniu, świadomej samoobserwacji i…

czytaj całość »
Od czego zacząć życie Zero Waste? 0
Od czego zacząć zero waste?

Filozofia życia w stylu zero waste stała się już dość popularnym tematem wśród ludzi, którzy chcą być pro ekologiczni. Od jakiegoś czasu zyskuje również na popularności wśród społeczeństwa niezwiązanego bezpośrednio z modą na bycie ekologicznym. No właśnie i w tym miejscu zadaj sobie pytanie, czy chcesz wprowadzić zero waste do swojego życia, bo jest na to moda, czy naprawdę zależy Ci na ograniczeniu generowania niepotrzebnych śmieci i odpadów? Wierzę, że Ci zależy! Zatem sprawdź, od czego zacząć z zero waste.

czytaj całość »
Sklep w Idei Zero Waste - czyli co sprzedajemy? 0
Sklep w Idei Zero Waste - czyli co sprzedajemy?

Świadomość konsumencka na temat ekologii rośnie z dnia na dzień. Sama filozofia zero waste zrzeszyła tysiące ludzi i każdego dnia pojawiają się kolejne osoby pragnące zacząć dbać o ekologię i żyć bliżej natury. Dlatego, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników ekologii, powstają sklepy w idei zero waste.

czytaj całość »
Zero waste, o co w tym chodzi? 0
Zero waste, o co w tym chodzi?

Zero waste można tłumaczyć jako filozofię/zasady życia, według których kierują się ludzie. Termin zero waste można określić, jako ograniczenie lub wyzbycie się produkowania nadprogramowych ilości odpadów. Czy to jest moda na bycie zero waste, czy prawdziwy styl życia, który warto rozważyć i nauczyć się wprowadzać go w swoje życie?

czytaj całość »
Jak zacząć medytować w 4 prostych krokach 0

 

 

Medytacja to jeden z lepszych sposobów na uspokojenie własnych myśli, redukcję stresu i odnalezienie wewnętrznego spokoju. Z naukowego punktu widzenia medytacja ma zbawienny wpływ na nasz mózg i ciało - zmniejsza napięcia w naszym ciele, obniża ciśnienie, a także korzystnie wpływa na obszary mózgu odpowiadające za procesy uczenia się oraz kontroli emocji. Dodatkowo zmniejsza nasze subiektywne odczucie bólu, zwiększa poziom energii w organizmie oraz wzmacnia skupienie i samokontrolę. To po prostu świetne narzędzie do poznania samego siebie, uporządkowania gonitwy myśli i zwiększenia samoświadomości.

 

Jak zacząć praktykę medytacji?

 

Wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z praktyką medytacji zastanawia się od czego zacząć? Jaką pozycję przybrać, ile czasu poświęcić na medytację oraz co robić, gdy myśli zalewają Ci głowę i nie możesz się skupić?

 

Oto kilka rad, które ułatwią Ci Twoją początkową praktykę.

czytaj całość »
Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl