Rozpoczynając swoją przygodę z praktykowaniem jogi, wiele osób zastanawia się, czy będą im potrzebne akcesoria do jogi. Odpowiedź brzmi tak - profesjonalny sprzęt z pewnością będzie przydatny podczas ćwiczeń i poprawi ich komfort. Wówczas praca z ciałem będzie bardziej efektywna. Z różnego rodzaju pomocy korzystają początkujące osoby, jak również doświadczeni jogini. Jakie akcesoria do jogi są dostępne na rynku i które z nich warto wybrać? Zachęcamy do lektury artykułu, w którym szerzej omawiamy temat.
#zostańwdomu Czy świat się kończy?
76,00 zł
89,99 zł
36,00 zł
59,00 zł
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z jogą często zadają sobie pytanie, jaka mata do jogi będzie dla nich najlepsza. To ważna kwestia, ponieważ w dużym stopniu wpływa na komfort podczas wykonywanych ćwiczeń. Jaką matę do jogi wybrać, aby się nie ślizgać i móc praktykować jogę w odpowiednich warunkach? Na co zwrócić uwagę podczas kupna maty? Zachęcamy do lektury artykułu, w którym szerzej omawiamy wymienione aspekty.
Joga w domu to ćwiczenia, które zapewniają szereg korzyści zdrowotnych zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. To rozwiązanie, które pozwala na poprawienie elastyczności ciała oraz jego wzmocnienie, wspomaga również metabolizm. Praktyka jogi bardzo dobrze wpływa na samopoczucie psychiczne - treningi są zalecane osobom doświadczającym stanów lękowych oraz objawów depresji.
Fairtrade zmienia życie, zmieniając handel. Zapewnia nas o realnych staraniach włożonych w stworzenie jak najbardziej godziwych warunków każdego z podmiotów uczestniczącego na wszystkich etapach produkcji kupowanej przez nas rzeczy.
W sklepach coraz rzadziej można spotkać cienkie torby foliowe, które w wariancie darmowym prężnie zachęcały do nadużywania. Te produkty, dziś ustępują miejsca swoim materiałowym siostrom.
O menstruacji bez TABU
Każda z nas jest inna, ma inną budowę, a także prowadzi inny tryb życia. Decydując się na tę zmianę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, by nie zrazić się do współpracy z nim już na samym początku.
Szereg dostępnych na rynku antyperspirantów naprawdę może przyprawić nas o zawrót głowy! Dezodoranty wyposażone w syntetyczne aromaty, parabeny a nawet ALUMINIUM... Sięgamy po nie każdego dnia, a czasem nawet kilka razy dziennie.
Jaki jest zatem sens rezygnacji z szamponu w płynie na rzecz identycznych właściwości produktu w kostce?
Warta uwagi jest tu przede wszystkim etyczność jego wytwarzania, fakt odejścia od użycia oleju palmowego podczas produkcji, oraz zastosowanie opakowania w całości w duchu zero waste.
Jakość i przepływ powietrza mają duży wpływ na stan naszego umysłu, dlatego tak ważne jest harmonizowanie oddechu w naszym życiu codziennym. Podejmując się częstej praktyki świadomego oddychania, zacznie się ona przekształcać w coraz bardziej naturalny nawyk. Jedną z ważniejszych korzyści opanowania oddechu jest redukcja stresu.
Dzisiejszy pogląd na jogę jako jedną z wielu form ćwiczeń sprawia, że jest ona nie do końca rozumiana, a pierwsza, źle dobrana praktyka bywa rozczarowaniem.
Długie zimowe wieczory w lnianej pościeli z ulubioną książką z pewnością staną się idealnym zakończeniem każdego dnia.
Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, by maksymalnie wydłużyć żywotność lnianej pościeli i zachować wszystkie właściwości, które nam zapewnia.
Aktywność fizyczna w czasie menstruacji wydaje się być odwiecznym źródłem wielu wątpliwości. Z pomocą i sportowym kompromisem przychodzi joga.
Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad i słuchać swojego organizmu, by przyniosła nam ulgę, zamiast rozdrażnienia.
Joga sama w sobie daje nam szansę pogłębienia sprawności, uśmierzenia bólu i oczyszczenia mentalnego z codziennych stresów. Ta kobieca wersja w czasie menstruacji ma swoją nieco odmienną specyfikę. Podejmowane w niej sekwencje, skupiają się przede wszystkim na wyrównaniu ukrwienia narządów rozrodczych i dają poczucie głębszego rozluźnienia.
Podróżowanie często mija się z ekologicznym podejściem do życia, przez co pozostawia nas z wieloma pytaniami jak pogodzić miłość do wojaży z miłością do Planety. Od lat czekamy na eko rozwiązania do zastosowania w branży turystycznej.
Odpowiedzią może okazać się samolot z wodorowym napędem, roztaczający zdrowszą dla naszej planety wizję przyszłości.
Zastosowanie wodoru jako napędu to innowacyjny pomysł podniebnego giganta jakim jest Airbus. Wszystko po to, by ograniczyć wydzielanie CO2 do atmosfery.
Warto więc poznać jej zasady działania, by umieć odzyskać nad nią kontrolę i polepszyć jakość funkcjonowania naszego organizmu.
Jesienią przesuszona i zmęczona nadmierną ekspozycją na letnie słońce skóra, potrzebuje podwójnego wsparcia. Naprzeciw wychodzi peeling kawowy, który w domowej wersji ułatwi nam dopasowanie intensywności złuszczania naskórka i pozwoli przygotować się na przezimowanie.
Decydując się na samodzielne przygotowanie peelingu, stawiasz na pewność co do użytych produktów i jakość końcowego efektu. Pod kontrolą pozostaje również poziom ścierania jakiego oczekujesz. Daje Ci to poczucie używania maksymalnie spersonalizowanego kosmetyku.
Dorosły człowiek oddycha średnio około 20 tysięcy razy na dobę. Poziom świadomości choć kilku z tych oddechów może mieć realny wpływ na nasze samopoczucie. Aby nam to ułatwić, naprzeciw wychodzi Pranajama. Warto ją rozłożyć na czynniki pierwsze, by lepiej zrozumieć czym tak naprawdę jest.
Prana oznacza witalność, energię życiową. Yama z kolei oznacza rozszerzenie, kontrolę. Upraszczając, Pranajama jest kontrolowaniem naszej wewnętrznej energii i dzieli się na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), recaka (wydech) i kumbhaka (wstrzymanie oddechu po jednym z wdechów czy wydechów).
Głębsze wdechy i wydechy pozwalają spowolnić przyspieszony negatywnymi bodźcami oddech lepiej dotleniając naszą krew, która przepływając po całym organizmie wprowadza nas w stan lekkości i błogości.
Poranna medytacja pomaga znaleźć energię i moc do działania.
Jest świetnym narzędziem, aby efektywnie rozpocząć dzień.
Ogromną jej zaletą jest to, że pomaga lepiej się skoncentrować i zatrzymać wewnętrzny spokój. Pozwala na bycie uważnym i jednocześnie zrelaksowanym.
Co zrobić, aby wytrwać w niej bez poczucia dyskomfortu?
Należy znaleźć najbardziej optymalną pozycję dla siebie. Propozycji jest wiele, a dziś pokażemy Ci jak poprawnie usiąść w Svastikasanie, choć pamiętaj, że nie ma znaczenia jaką opcje wybierzesz, ważne jest to, co dzieje się w Twojej głowie.
Siddhasana w kilku krokach
Medytacja, to istotny element praktyki jogi. Często wzbudza pytania typu: Jak dobrze usiąść , aby wytrwać do końca w bezruchu? I pomimo tego, że ból jest nieodłączną częścią naszego życia, warto poświęcić chwilę, żeby odnaleźć najbardziej optymalną pozycję dla siebie.
Stabilna, swobodna i wygodna pozycja może być kluczem do "sukcesu". Ważne jest, aby ułożenie ciała sprzyjało wyciszeniu umysłu, skupieniu, świadomej samoobserwacji i…
Filozofia życia w stylu zero waste stała się już dość popularnym tematem wśród ludzi, którzy chcą być pro ekologiczni. Od jakiegoś czasu zyskuje również na popularności wśród społeczeństwa niezwiązanego bezpośrednio z modą na bycie ekologicznym. No właśnie i w tym miejscu zadaj sobie pytanie, czy chcesz wprowadzić zero waste do swojego życia, bo jest na to moda, czy naprawdę zależy Ci na ograniczeniu generowania niepotrzebnych śmieci i odpadów? Wierzę, że Ci zależy! Zatem sprawdź, od czego zacząć z zero waste.
Zadzwoń do nas: