#zostańwdomu Czy świat się kończy?

1
#zostańwdomu Czy świat się kończy?

#ZOSTAŃ W DOMU.. Usiądź i oglądaj!

 

Netflix, Player, Vod czy Ipla - dobrodziejsta naszych czasów. Pomagają wygłuszyć skołatane myśli, doprowadzić ze śmiechu do płaczu i zrelaksować się po kolejnym ciężkim dniu. Znajdziemy tam mnóstwo filmów, od tradycyjnych wyciskaczy łez po takie, które wywołują w nas głębokie refleksje. Wykupienie abonamentu za korzystanie z Netflixa było jedną z tych decyzji, których nawet przez moment nie żałuje.. ba jest mi z tym naprawdę dobrze!

 

Mając dzieci nie mamy zbyt wielu możliwości, by poświęcić wieczór na oglądanie. Dlatego każdą taką okazję staramy się wykorzystać do maksimum. Często wybieramy filmy trudne, niszowe, nieatrakcyjne, kontrowersyjne, takie które zmuszają naszą mózgownicę do aktywnej pracy. Dzięki filmom, do których obejrzenia Was zapraszam otworzyłam oczy i zmieniłam swoje nawyki. 

 

W związku z panującą pandemią ZOSTAJEMY W DOMU. Najlepsze filmy, dające do myślenia - dla dla tych, którym dzieci pozwolą i dla tych, którzy chcą dokonać życiowych zmian - kino, o życiu na kredyt.

 

Ścigając Koralowce

Zapaleni badacze z przeróżnych zakątków globu przemierzają podwodną faunę i florę, by udokumentować proces zanikania raf koralowych. Podejrzewa się, że większość z nich zniknęła w ciągu ostatnich 50-ciu lat. To dla Nas lekcja pokory, ponieważ bez nich nie ma życia na naszej Planecie. Wszystko za sprawą nieustannie ocieplającego się klimatu.

Urocze obrazy podwodnego świata łączą się z historią naukowców, usiłujących pojąć proces zmieniającego się oceanu.

 

The True Cost

Dokument bada związek między tanimi i modnymi ubraniami, a nędznym życiem osób pracujących w zakładach produkujących te dobra. Program Andrew Morgana przedstawia wiele perspektyw taniej mody.

- odnosi się do środowiska - wpływu fast fashion na stan Naszej Planety 

- odnosi się do konsumentów - skutków nadmiernej konsumpcji

- odnosi się do perspektywy społeczno- ekonomicznej - marnego życia szwaczek i pracujących dzieci.

  

Mission Blue

Dokument śledzi losy amerykańskiej oceanografki Sylvii Earle. Ten film to misja mająca na celu ocalenie oceanów przed zagrożeniami nadmiernych połowów i toksycznych odpadów. Uświadamia jak przez ostatnie pół wieku zmienił się ocean. "Mission Blue" naświetla problemy wymierania raf koralowych, zanieczyszczenia wód wyciekami ropy naftowej, przeławiania, wpływu nadmiernej konsumpcji na stan wód.

 

W pogoni za lodem

Fotograf zjawisk przyrodniczych James Balog za pomocą techniki poklatkowej pokazuje zmiany zachodzące przez lata w lodowcach.

Film przedstawiający kulisy i efekty pracy fotografa National Geographic, Jamesa Baloga, który za pomocą techniki poklatkowej pokazuje zmiany zachodzące przez lata w lodowcach. Fotograf dokumentuje topnienie lodowców spodowowane globalnym ociepleniem. Bezpośrednie porównanie tych samych lokalizacji w pewnych odstęach czasu zdecydowanie działa na wyobraźnię.

 

Minimalism: A Documentary About the Important Things

Dokument pokazuję historie ludzi, którzy sprzeciwiają się amerykańskiemu ideałowi dążenia do szczęścia poprzez dobra materialne. Reżyser przedstawia aktualnie panujący styl życia oparty o nadmierną, nieprzemyślaną konsumpcję. Przeciwstawia minimalizm, skupiający się na tym co ważne - w końcu mniej, znaczy więcej.

Wart obejrzenia przez minimalistów, sceptyków i osoby lubiące dobre filmy.

 

Cowspiracy

Dokument pokazuje wpływ hodowli przemysłowych i produkcji mięsa na środowisko naturalne. Reżyser szuka realnych rozwiązań ratowania planety i odnalezienia odpowiedniej drogi do zrównoważonego rozwoju. W "Cowspiracy" zobaczysz problem zanieczyszczania wód pitnych i zmniejszania areału tropikalnych lasów, m.in. Puszczy Amazońskiej przez wielkie farmy.

 

A plastic ocean

Grupa naukowców przedstawia fakty o zatruciu oceanów plastikiem i proponuje technologie, które mogą temu przeciwdziałać. Pozornie ocean wygląda pięknie, jednak po zmianie perspektywy można zobaczyć, jak bardzo woda jest zanieczyszczona. Leeson i Tany Streeter komentują zmiany, które zauważają na przestrzeni lat oraz zwracają uwagę na fakt, jak dużym szkodnikiem dla (pod)wodnego środowiska jest człowiek.

 

Przyjemnego oglądania i wielu przemyśleń ! 

 

Komentarze do wpisu (1)

14 czerwca 2020

dziękuję nawzajem przyjemnego oglądania i wielu przemyśleń

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl