japońska poduszka do medytacji ZAFU, poduszki do medytacji, jaką wybrać

0

 

Popraw jakość życia poprzez medytację z wygodną poduszką 

Medytacja jest świetnym sposobem na ukojenie myśli w swojej głowie, odnalezienie spokoju ducha i pożegnanie ciągle narastającego stresu. Wiele osób rozpoczynających przygodę z medytacją, zastanawia się jaka pozycja będzie właściwa, komfortowa i bezpieczna na początek. Technik medytacyjnych jest wiele, a każda jednostka może znaleźć coś dla siebie. Najczęściej wybieraną praktyką jest ta przebiegająca w pozycji siedzącej. Podstawowym siadem są siad skrzyżny oraz siad japoński, które wymagają utrzymania prostej postawy kręgosłupa. Warto zaopatrzyć się w profesjonalną poduszkę do medytacji, która pozwoli zająć właściwą pozycję medytacyjną i zachować komfort fizyczny. Dzięki niej ciało nie będzie protestowało w trakcie długotrwałego pozostawania w jednej pozycji, a stabilna pozycja i trwałe wsparcie dadzą możliwość skupienie się na aspektach wewnętrznych.

Poduszka do medytacji - jak wybrać?

Przy wyborze poduszki do medytacji warto wziąć pod uwagę trzy czynniki – budowę ciała, sprawność fizyczną oraz pozycję, w której chcemy medytować. Istotny jest także poziom sprawności stawów skokowych, kolanowych i biodrowych osoby medytującej. Na podstawie wyżej wymienionych czynników należy dopasować poduszkę odpowiadającą indywidualnym potrzebom, niezbędnym do owocnej medytacji.

Odpowiednia wysokość poduszki

Zbyt niska lub zbyt wysoka poduszka do medytacji i jogi, nie pozwoli utrzymać ciała w równowadze podczas praktyki medytacji.  W przypadku zbyt wysokiej poduszki ZAFU, kolana nie będą odpowiednio podparte. Taka sytuacja nie będzie sprzyjała dłuższej sesji medytacji, gdyż niestabilność kolan będzie wywoływać ból. W przypadku zbyt niskiej poduszki do medytacji, utrudnione będzie utrzymanie prostych pleców, w efekcie czego medytujący będzie się garbić, a jego ciało nie będzie rozluźnione.

Standardowe poduszki do medytacji z linii Zafu to wyjątkowe japońskie poduszki ułatwiające przybranie prostej pozycji kręgosłupa i odpowiednie ułożenie miednicy. Są to najbardziej powszechne i tradycyjne poduszki dedykowane do codziennej medytacji.

 

Linia poduszek Komfort dedykowana jest dla osób dużych i tych sztywniejszych. Dodatkowym elementem pomagającym utrzymać właściwą pozycję podczas medytacji są mini wałki, pozwalające podeprzeć kolana. 

Jaką poduszkę do medytacji wybrać? 

Do siadu japońskiego świetnie się sprawdzi japońska poduszka do medytacji z linii Moon, umożliwiająca ustawienie jej w kilku położeniach. Zapewnia ona odpowiednie podparcie, dzięki czemu pozwala zachować stabilność i równowagę. W tym przypadku, także należy zadbać o dobranie odpowiedniej wysokości poduszki – zbyt niska może powodować mocną prace ud oraz garbienie się pleców, czyniąc pozycję mało komfortową.  W przypadku siadu japońskiego, całkowity brak poduszki uniemożliwia właściwe oparcie pośladków.


Do siadu skrzyżnego dedykowane są m.in okrągłe poduszki do medytacji z linii Zafu - najbardziej powszechne i tradycyjne. W siadzie skrzyżnym stabilna podstawa ma decydujące znaczenie. Zaleca się również korzystanie z poduszek z serii Moon, będących rozwinięciem tradycyjnych poduszek. Półksiężyc pozostawia przestrzeń dla stóp, dzięki czemu medytujący ma możliwość ścisłego dociśnięcia ich do ciała, bez konieczności siadania na krawędzi poduszki.

Warto pamiętać, że dobrze dobrana poduszka to taka, w której zarówno biodra jak i kolana są na tej samej wysokości. {UWAGA!} W przypadku dużych osób, zaleca się także wykorzystywanie małych wałków dających stabilne podparcie kolanom.

  

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl