Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Maty i poduszki do medytacji - dobre wsparcie podczas praktykowania

W Oto Natura znajdziesz szeroką ofertę poduszek do medytacji serii MOON, ZAFU i SATI. Są to wyjątkowe poduszki ułatwiające przybranie właściwej pozycji do medytacji. Umożliwiają zachowanie prostej pozycji kręgosłupa i odpowiednie ułożenie miednicy. Poduszki są zalecane również dzieciom jako wygodne i zdrowe siedziska. Pomagają przy dyskopatii, bólach głowy i migrenach. Wybierz poduszkę dopasowaną do Twoich potrzeb i zadbaj o komfortową relaksację.

  • nowość

Jak wybrać poduszkę do medytacji?

Zanim kupisz poduszkę, to zwróć uwagę na jej wysokość. Zbyt niska lub za wysoka poduszka będzie powodowała, że  zamiast utrzymać prawidłową równowagę podczas medytacji, to będziesz ją tracić. Ważne jest również to, że na poduszce powinnaś móc swobodnie usiąść po turecku lub w pozycji kwiatu lotosu. Jeśli chcesz, to możesz wyposażyć się dodatkowo w matę do medytacji, którą także z najdziesz w ofercie Oto Natura. Mata bez problemu posłuży, jako podkładka pod poduszkę do medytacji, a także będzie świetna do siedzenia po turecku. 

Dlaczego warto praktykować medytację?

Proces medytacji i jego regularna praktyka daje wiele korzyści dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne, samopoczucie, a także zdrowie fizyczne. Ponadto medytacja i uprawianie jogi pomagają nam się wycisz, ukoić nerwy i uczy nas panowania nad emocjami. Umiejętność medytacji prowadzi do zmniejszania stresu, który może wywołać lub zaostrzyć stany chorobowe. Różne techniki medytacji ograniczają uwalnianie zmieniających nastrój cytokin, które mogą prowadzić do rozwoju depresji.

ZAFU - najbardziej znane poduszki do medytacji

Zafu to wyjątkowe poduszki, które ułatwią Ci utrzymanie prawidłowej pozycji podczas medytacji. Poduszka używana podczas praktyk jogi i medytacji wspomaga utrzymanie prostego kręgosłupa, a także ułożenie miednicy w dobrej pozycji. Ponadto dzięki prostym plecom utrzymujemy prosty kręgosłup i jesteśmy bardziej świadomi. Podczas medytacji nasz umysł musi być jasny i klarowny. Musimy wsłuchać się w siebie. Odpowiednia pozycja pomaga w tym. Poduszka wykonana jest z naturalnej bawełny i wypełniona została ekologiczną łuską gryki. Ponadto łuska gryczana wytwarza naturalne biopole i działa, jak odpromiennik na wszelkie fale elektryczne i żyły wodne, które mogłyby mieć negatywny wpływ na praktykowanie medytacji.

Poduszki do medytacji - relaksacja dla dzieci

Poduszki i maty do medytacji z powodzeniem mogą używać również dzieci. Szczególnie dla dzieci polecamy poduszki. Mogą z nich korzystać podczas zabawy na podłodze, dzięki czemu będą miały wsparty kręgosłup. Utrzymywanie prawidłowej postawy u dziecka jest bardzo ważne. Zapobiegnie to nawykowi garbienia się, a dzięki temu można uniknąć powstania wad postawy, skoliozy i  innych wad kręgosłupa. 

Dopełnieniem asortymentu do praktykowania relaksacyjnego rytuału będą maty do medytacji SATI. Stanowią one praktyczne udogodnienie w codziennej medytacji. Dedykowane są także, jako podkładki pod poduszkę. Maty do medytacji mają idealnie dobraną twardość, optymalną szerokość i są bardzo wygodne. Cechują się również dużą wytrzymałością, dzięki temu mata posłuży Ci przez długi czas. 

Bestsellery
Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl