sklep zero waste, less waste, idea sklepu zero waste

0
Sklep w Idei Zero Waste - czyli co sprzedajemy?

Świadomość konsumencka na temat ekologii rośnie z dnia na dzień. Sama filozofia zero waste zrzeszyła tysiące ludzi i każdego dnia pojawiają się kolejne osoby pragnące zacząć dbać o ekologię i żyć bliżej natury. Dlatego, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników ekologii, powstają sklepy w idei zero waste.

Na czym polega idea sklepu zero waste?

Mamy sklepy online i mamy stacjonarne. Każdy z nich powstał po to, aby wspierać i uświadamiać ludzi o tym, że ich decyzje zakupowe mają wpływ na naszą planetę. Liczy się najdrobniejsza rzecz. Idea sklepów zero waste polega na sprzedaży naturalnych produktów, które jeśli to tylko możliwe, pochodzą od lokalnych dostawców i producentów. Każdemu zależy na tym, aby generować jak najmniejszą ilość odpadów powstałych z opakowań. Dlatego też w sklepach online stosuje się wysyłkę opartą o less waste, czyli opakowania pochodzące z innych produktów np. po dostawach z marketów. W sklepach stacjonarnych produkty są sprzedawane na wagę i możesz robić w nich zakupy z własnymi pojemnikami. Nie zapomnij również o woreczkach wielorazowych i lnianej torbie na zakupy.

Zero waste sklep - co powinno być w sprzedaży?

W dobrym sklepie zero waste znajdziesz całą gamę produktów ekologicznych. Począwszy od artykułów spożywczych, przez środki do sprzątania, aż do artykułów higieny osobistej. W naszym sklepie online otonatura.com.pl również dbamy o planetę! Dlatego każdy z dostępnych u nas produktów jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i natury. W Oto Natura zależy nam, aby uświadamiać klientów i promować trend zero waste, a w zgodzie z nim propagować ograniczenia produkcji śmieci. W każdym dobrym sklepie ekologicznym, który promuje styl życia zero waste powinny znaleźć się produkty naturalne, bez chemii i nietestowane na zwierzętach. Co znajdziesz w dobrym sklepie zero waste?

  • Produkty do higieny takie jak dezodoranty, kremy, szczoteczki drewniane do zębów, czy wielorazowe maszynki do golenia z wymiennym ostrzem.
  • Artykuły przeznaczone dla dzieci i naturalne produkty do dbania o czystość w domu.
  • Artykuły spożywcze, sprzedawane na wagę (przyjdź ze swoim pojemnikiem) i produkty w szklanych pojemnikach.
  • Wszystkie rzeczy, które potrzebne są do robienia zakupów zero waste (wielorazowe woreczki, pojemniki, czy torby na zakupy).

Sprzedaż zero waste i świadomość zakupów

Dzięki poszerzaniu się idei zero waste, a także coraz większej świadomości ludzi na temat ekologicznych zakupów, zaczynamy żyć w przekonaniu, że razem możemy więcej. Dzięki temu, że coraz więcej marek zaczyna wprowadzać politykę proekologiczną i powstaje coraz więcej sklepów zero waste, to możemy cieszyć się z zakupów, które przyczyniają się do poprawy ekologii w naszym kraju. Świadomy klient i świadomy sprzedawca to dzisiaj klucz do dbania o naszą planetę. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przekonać każdego do idei zero waste - chociaż to byłoby piękne, ale mamy świadomość, że nasze poczynania to może być mały krok dla ludzkości, a wielki dla natury.

Zachęcamy Cię do dbania o naszą planetę! Kupuj świadomie i wybieraj naturalne produkty.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Zadzwoń do nas:

792 552 317 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl